Jdi na obsah Jdi na menu
 


Broukovci v akci

13. 7. 2010

Od září 09 jsme se pustili do dvou věcí zároveň. Jednak zkoušíme novou autorskou věc od Aleše Vlčka s názvem POSLEDNÍ CESTA NA CLONDIKE a dále nacvičujeme upravenou povídku od Gustava Meyrinka což textově zpracoval a režijně vede Pavel Časar. Dílo se jmenuje Sengivodius a stejně jako Poslední cestu na Clondike i tuto věc bychom rádi uvedli někdy v prvních měsících příštího roku.

Zkoušky jsou nadále každou neděli od tří hodin odpoledne v DK v České Kamenici. Každý nový zájemce o divadelní radosti a starosti je vždy vítán.

                                                                          principál

Od prosince je vše jinak. Pavlův Sengivodius byl pro technické, lidské, finanční, vesmírné, historické, rasové, mediální a další důvody přesunut na příští rok. Dřeme tedy jako koně(no spíše prašivé herky) na Poslední cestě na Clondike a doufáme, že to do konce února stihneme dodělat. Když už jsme to přihlásili do Turnova na přehlídku...

                                                                         principál

Tož jsme sice v Turnově nepremiérovali, ale snad to prospělo premiéře v České Kamenici 15.4.2010. Tamtéž spácháme 8.5.10 i první reprízu. Pavel Časar dopřepisoval Plautovu Komedii o strašidle, Aleš Vlček se ujal réžie, čtenou máme za sebou a tak snad za pár měsíců spatří v našem podání světlo světa tahle antická komédie. Dopsal jsem také další monodrama (Zlato, jsem doma) na kterém se bude pracovat v druhé polovině roku a někdy v lednu či únoru příštího roku by mohla být premiéra. Pavel se stále nevzdal myšlenky na Sengivodia a tak tuto věc stále autorsky dodělává. Náš spolek má posílit jistý mladý muž z Varnsdorfu a tak uvidíme co vydrží. Po čase s námi v Komedii o strašidle hostuje  Karel Krejčí a za to jsme opravdu rádi.

                                                                        principál

Léto! Lelkujeme, flákáme se, neděláme, nenacvičujeme. Jednou si zahrajeme v lesním divadle, zajistíme nějaké technické věci pro díla příští, ale jinak se broukovci sejdou zasejc až v září.Thálie s vámi.

                                                                       principál

Při pohledu zvenčí na naši komediantskou káru by se mohlo zdát, že se nic neděje. Kdepak! Komedie o strašidle od pana Plauta se zkouší o sto šest a monodrama také zvolna získává svůj tvar. A protože jsme se rozhodli, že když se Klondike nepodařilo v Turnově uvést letos, tak se o to pokusíme v únoru. Snad najdeme něco času na oprašovačku. A pane vrchní, Ginko pro všechny, jináč se to nenaučíme.

                                                                       principál

Zkoušíme. To není málo, když si vezmete jak jsou herci od přírody líní. A i přes tuto neblahou vlastnost se nám občas daří něco dotáhnout do konce. Jako třeba monodrama - Zlato, jsem doma!, jehož premiéra je stanovena na devátý únor příštího roku v divadle v Novém Boru. Plautova Komedie o strašidle se též zdárně vyvíjí a tak i tuto antickou frašku bychom začátkem příštího roku rádi uvedli. Premiéra bude určitě v DK v České Kamenici.

                                                                      principál

Zlato, jsem doma! jsme uvedli v Novém Boru i na domácí scéně a v půli dubna s tím jedeme na národní přehlídku monodramat do Kaznějova. Některé hérečky nás opustily, jiné přišli. Technické ani lidské elementy nás neodradily a Komedii o strašidle jsme odpremiérovali. Nikdo se mě nikdy neptejte, jak to dopadlo. 

                                                                     principál

Je konec listopadu 2011 a pod pokličkou Broukovců se rodí nová hra. Jde o text s názvem: Maminka se vrátí, chudáčku sirotku, jejímž autorem je Jean-Claude Grumberg. Pavel Časar nás režíruje, co se do nás vejde a my se opravdu snažíme.Objevit se premiérově chceme na domácí kamenické scéně na začátku ledna. Zatím mimo tuto přípravu objíždíme města a městěčka s monodramatem Zlato, jsem doma!

principál

Je listopad 2012 a děláme na dvou novinkách. V té jedné řešíme otázku, co je vše člověk schopen udělat pro peníze a v té druhé jde o to jak hluboko máme v sobě minulé křivdy a jak dokáží ovlivnit náš život. Ta první věc je převzatá a je to skupinová práce a to druhé je autorské monodrama. Oba tituly se na podiích objeví začátkem příštího roku.

principál

 Je leden 2013 a nám se blíží dvě premiéry. 24 ledna monodramatický Přizdisráč a 15 února Oupicův text Za ty prachy to přece vydržím. Pokud budeme dostatečně požívat Ginko a těla se nám neponičí, tak myslím, že vše dopracujeme do zdárných výsledků. Hawgh.

principál